Zakup telefonu Xiaomi z Chin, a brak języka polskiego i podstawowych aplikacji? Żaden problem!

Zakup telefonu Xiaomi od anonimowych sprzedawców z Chin lub od niesprawdzonych pośredników z Polski często jest obarczony dużym ryzykiem. Otrzymujesz długo wyczekiwany telefon i nagle… okazuje się, że masz w nim do wyboru tylko język chiński lub angielski, brak w nim podstawowych aplikacji takich jak np. Sklep Play, który umożliwia instalowanie nowych aplikacji na Androdzie itp. Co zrobić, gdy otrzymamy taki telefon?

Przede wszystkim nie panikować! Wygląda na to, że otrzymałeś telefon z syfiastym ROMem modyfikowanym przez chińskich sprzedawców lub po prostu otrzymałeś telefon przeznaczony na rynek chiński (np. Xiaomi MI4c) z fabrycznie zainstalowanym chińskim oprogramowaniem. Telefon ten charakteryzuje: brak aplikacji Google Play, brak języka polskiego, chińska klawiatura oraz mnóstwo chińskich aplikacji, które z pewnością do niczego się nie przydadzą.

xiaomi_mi_5_review_8

Nie jest to jednak problemem ponieważ Xiaomi to telefony, które można dostosować do swoich potrzeb, wgrać wersję globalną (w MIUI 8 dostępny jest język polski) lub jeden z nieoficjalnych softów przygotowanych na europejski rynek przez pasjonatów marki Xiaomi (np. Xiaomi.eu z językiem polskim). Ważne jest, aby w Twoim urządzeniu był odblokowany tzw. bootloader, bo inaczej (z małymi wyjątkami) wszelkie modyfikacje nie będą możliwe. Xiaomi wprowadziło blokadę bootloadera na początku 2016 roku i objęła ona m.in. takie modele jak Xiaomi MI4c, Xiaomi MI5, Xiaomi MI Max, Xiaomi MI Note Pro, Xiaomi MI4s, Xiaomi Redmi 3 czy Xiaomi Redmi Note 3 (Pro).

Pamiętaj jednak, że samodzielne i nieumiejętne modyfikacje w telefonie mogą spowodować tzw. uceglenie telefonu. Uceglony telefon nie trudno rozpoznać, bo… po prostu nie da się go uruchomić. Jeżeli po próbie aktualizacji twój telefon nie uruchamia się lub pojawia się na nim jedynie logo MI to najprawdopodobniej gdzieś popełniłeś błąd. Na szczęście w 99,9% przypadków jesteśmy w stanie przywrócić telefon do żywych (a jeśli korzystałeś z Mi Cloud to najprawdopodobniej również będziesz mógł przywrócić wszystkie ustawienia i zainstalowane aplikacje).

Twój telefon został uceglony i nie chcesz już tracić czasu i nerwów na próbę naprawy?

Skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszenia awarii. Pomożemy!

Posted in Bez kategorii and tagged , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *